ALLEN BRADLEY 1000-FHDJ3G2-LT-S PUSH-BUTTON LOCKABLE SELECTOR SWITCH
Quick Overview
Manufactured By: ALLEN BRADLEY
Manufacturer Part Number: 1000-FHDJ3G2-LT-S
IMS Product Code: 1761271
Packaging: Sold Individually
Description:
Push-button lockable selector switch
Specifications
  • Brand: ALLEN BRADLEY
  • MPN: 1000-FHDJ3G2-LT-S
  • Type: Robot Disable Tool
  • Voltage: 24V DC
  • Current Rating: 5A
  • Operating Temperature: -20°C to 60°C
  • Dimensions: 100mm x 50mm x 25mm