FABCO-AIR GGN-SB050-0300 PNEUMATIC CYLINDER
Quick Overview
Manufactured By: FABCO-AIR INC
Manufacturer Part Number: GGN-SB050-0300
IMS Product Code: 2133889
Packaging: Sold Individually
Description:
Pneumatic cylinder with 50mm bore size
Specifications
  • series: Global
  • cylinder bore size: 50 mm
  • stroke length: 30 mm
  • cylinder action: Double Acting
  • port size: 1/4 G
  • rod diameter: 20 mm