NIPPON BEARING SMFC-20GUU LINEAR SLIDE BUSH
Quick Overview
Manufactured By: NIPPON BEARING CO.
Manufacturer Part Number: SMFC-20GUU
IMS Product Code: 1914650
Packaging: Sold Individually
Description:
A linear slide bushing with a flange type design.
Specifications
  • Bearing Inner Diameter: 20mm
  • Outside Diameter: 32mm
  • Overall Length: 42mm
  • Flange Width: 54mm