NIPPON BEARING SMK-20GWUU LINEAR BEARING
Quick Overview
Manufactured By: NIPPON BEARING CO.
Manufacturer Part Number: SMK-20GWUU
IMS Product Code: 1857166
Packaging: Sold Individually
Description:
Linear ball and roller bushings. Assembled components.
Specifications
  • Type: Linear Bearing
  • FW: 20.000 mm / 0.7874 inch
  • D: 32.000 mm / 1.2598 inch
  • C: 80.000 mm / 3.1496 inch
  • D1: 54.000 mm / 2.1260 inch