NITRA E32M075MD-M PNEUMATIC CYLINDER
Quick Overview
Manufactured By: NITRA PNEUMATICS
Manufacturer Part Number: E32M075MD-M
IMS Product Code: 2133895
Packaging: Sold Individually
Description:
Dual guide rod pneumatic cylinder with 32mm bore, 16mm rod diameter, 75mm stroke, double acting, magnetic piston, universal mount.
Specifications
  • Bore Diameter: 32mm
  • Rod Diameter: 16mm
  • Stroke: 75mm