NORGREN PRA/182080/W2/320 PNEUMATIC CYLINDER
Quick Overview
Manufactured By: NORGREN
Manufacturer Part Number: PRA/182080/W2/320
IMS Product Code: 1735382
Packaging: Sold Individually
Description:
Pneumatic cylinder with 320 mm stroke and 25 mm rod diameter, operating at maximum 16 bar pressure.
Specifications
  • Stroke: 320 mm
  • Rod Diameter: 25 mm
  • Maximum Pressure: 16 bar
  • Dimensions: 670 x 95 x 95 mm