REXROTH R164510341 BALL GUIDE RAIL
Quick Overview
Manufactured By: REXROTH
Manufacturer Part Number: R164510341
IMS Product Code: 2129086
Packaging: Sold Individually
Description:
KSA-015-SNS-H-MA-AK ball guide rail
Specifications
  • Series: R1645
  • Size: 15
  • Accuracy Class: 3
  • Accuracy Class Description: H High Accuracy Level
  • Sections: 41
  • One-piece: true
  • nB: 64
  • H2: 16.20 mm
  • ØS5: 4.50 mm
  • T1 min: 10 mm
  • T1 max: 50 mm
  • D: 7.40 mm
  • N6: 10.3 mm ±0.5
  • T: 60 mm
  • T1 s (Preferred dimension T1S Recommended with tolerances ± 0.75. ): 28 mm
  • m: 1.40 kg
  • Permissible Ambient Temperature (min ... max): 0 degrees C ... +80 degrees C
  • Lmax: 3,836 mm
  • Brand: Rexroth
  • Model: R164510341
  • MPN: R164510341
  • Country/Region of Manufacture: Germany
  • Length: 670mm
  • Width: 35mm
  • Height: 35mm