SMC CDJP2B16-10D-A93ZS SINGLE ROD PIN CYLINDER
Quick Overview
Manufactured By: SMC
Manufacturer Part Number: CDJP2B16-10D-A93ZS
IMS Product Code: 1968506
Packaging: Sold Individually
Description:
SMC CDJP2B16-10D-A93ZS Single Rod Pin Cylinder, Built In Magnet, Basic Mount, 16 mm Bore, 10 mm Stroke, Double Acting, w/ Thread, Reed Switch, In-Line, 2 Wire, 12/24 VDC, 100 VAC, 5 M Cable, 1 Auto Switch, w/ Out Options