SMC CDLA2B63TN-200-D-X1US DOUBLE ACTING CYLINDER
Quick Overview
Manufactured By: SMC
Manufacturer Part Number: CDLA2B63TN-200-D-X1US
IMS Product Code: 2137176
Packaging: Sold Individually
Description:
Double acting cylinder with a 63mm bore and 200mm stroke, designed for pneumatic actuation in industrial applications.
Specifications
  • Bore: 63mm
  • Stroke: 200mm
  • Maximum Pressure: 1.0 MPa
  • Maximum Pressure (PSI): 145 PSI