SMC CDLAFN100-25-D CYLINDER
Quick Overview
Manufactured By: SMC
Manufacturer Part Number: CDLAFN100-25-D
IMS Product Code: 1922645
Packaging: Sold Individually
Description:
SMC CDLAFN100-25-D Cylinder
Pneumatic Tie Rod Cylinder with Fine Lock Mechanism
Specifications
  • Bore Diameter: 100mm
  • Stroke: 25mm
  • Maximum Pressure: 1.0 MPa