SMC CDM2B32-175 DOUBLE ACTING PNEUMATIC CYLINDER
Quick Overview
Manufactured By: SMC
Manufacturer Part Number: CDM2B32-175
IMS Product Code: 1790419
Packaging: Sold Individually
Description:
Double acting pneumatic cylinder with 32mm bore and 175mm stroke
Specifications
  • Series: CM2/CM3 ROUND BODY CYLINDER
  • Weight: 1.32991 lb
  • Bore: 32MM
  • Stroke: 175MM