SMC CDM2B32-25 DOUBLE ACTING CYLINDER
Quick Overview
Manufactured By: SMC
Manufacturer Part Number: CDM2B32-25
IMS Product Code: 1866460
Packaging: Sold Individually
Description:
Double acting single rod cylinder with 32mm bore and 25mm stroke.
Specifications
  • Bore Diameter: 32mm
  • Stroke: 25mm
  • Max. Pressure: 150 PSI