SMC CDM2B32-50Z PNEUMATIC CYLINDER
Quick Overview
Manufactured By: SMC
Manufacturer Part Number: CDM2B32-50Z
IMS Product Code: 1870805
Packaging: Sold Individually
Description:
Double-acting pneumatic cylinder with 32mm bore and 50mm stroke.
Specifications
  • Series: CM2
  • Bore Size: 32mm
  • Stroke: 50mm
  • Action: Double-acting
  • Port Thread: Rc1/8
  • Maximum Pressure: 1.0MPa