SMC CDM2F40-180-K59W DOUBLE ACTING CYLINDER
Quick Overview
Manufactured By: SMC
Manufacturer Part Number: CDM2F40-180-K59W
IMS Product Code: 1818834
Packaging: Sold Individually
Description:
Double acting pneumatic cylinder with 40mm bore diameter and 180mm stroke.
Specifications
  • Series: CM2/CM3 ROUND BODY CYLINDER
  • Bore Size: 40MM