SMC CDNA2F50TN-400N-D LOCKING AIR CYLINDER
Quick Overview
Manufactured By: SMC
Manufacturer Part Number: CDNA2F50TN-400N-D
IMS Product Code: 1825420
Packaging: Sold Individually
Description:
Double acting cylinder with lock, 50 mm bore, 400 mm stroke
Specifications
  • Bore Diameter: 50 mm
  • Stroke: 400 mm
  • Operating Pressure: 0.15 to 1.0 MPa
  • Maximum Locking Pressure: 0.7 MPa