SMC CDQ2A32-20D COMPACT CYLINDER
Quick Overview
Manufactured By: SMC
Manufacturer Part Number: CDQ2A32-20D
IMS Product Code: 1916455
Packaging: Sold Individually
Description:
Pneumatic compact cylinder with 32mm bore and 20mm stroke.
Specifications
  • Bore Size: 32mm
  • Stroke: 20mm
  • Ports: 1/8in Rc
  • Max Pressure: 1.0MPa