SMC CDQ2A63-150DCMZ COMPACT CYLINDER
Quick Overview
Manufactured By: SMC
Manufacturer Part Number: CDQ2A63-150DCMZ
IMS Product Code: 1825480
Packaging: Sold Individually
Description:
Double acting, single rod, compact cylinder with 63mm bore and 150mm stroke. Available with male or female piston rod threads and auto switch mounting on any of 4 surfaces.
Specifications
  • Bore: 63mm
  • Stroke: 150mm
  • Action: Double Acting
  • Fluid: Air
  • Operating Pressure: 0.1 to 1.0 MPa