SMC CDQ2B1000-40DM-A20HL COMPACT CYLINDER
Quick Overview
Manufactured By: SMC
Manufacturer Part Number: CDQ2B1000-40DM-A20HL
IMS Product Code: 2121759
Packaging: Sold Individually
Description:
SMC CDQ2 series compact cylinder with 100mm bore diameter and 400mm stroke length, double rod configuration with double rod end male thread
Specifications
  • Bore Diameter: 100mm
  • Stroke Length: 400mm
  • Maximum Pressure: 150 PSI