SMC CDQ2B20-15DCM COMPACT CYLINDER
Quick Overview
Manufactured By: SMC
Manufacturer Part Number: CDQ2B20-15DCM
IMS Product Code: 1923481
Packaging: Sold Individually
Description:
Pneumatic compact cylinder with 20mm bore and 15mm stroke.
Specifications
  • Series: CQ2
  • Bore: 20mm
  • Stroke Length: 15 mm
  • Maximum Pressure: 145 psi