SMC CDQ2B63-100DM-X896 PNEUMATIC CYLINDER
Quick Overview
Manufactured By: SMC
Manufacturer Part Number: CDQ2B63-100DM-X896
IMS Product Code: 2120050
Packaging: Sold Individually
Description:
Pneumatic cylinder with 63mm bore and 100mm stroke. Made in Japan.
Specifications
  • manufacturer: SMC
  • part_number: CDQ2B63-100DM-X896
  • bore: 63mm
  • stroke: 100mm
  • max_pressure: 1.0MPa