SMC CDQ2B63-25DM COMPACT CYLINDER
Quick Overview
Manufactured By: SMC
Manufacturer Part Number: CDQ2B63-25DM
IMS Product Code: 1780129
Packaging: Sold Individually
Description:
Double-acting pneumatic compact cylinder with 63mm bore and 25mm stroke
Specifications
  • Bore Diameter: 63 mm
  • Stroke Length: 25 mm
  • Max Operating Pressure: 145 PSI/ 1.00 MPa