SMC CDQ2L50-275DC-XB10 COMPACT CYLINDER
Quick Overview
Manufactured By: SMC
Manufacturer Part Number: CDQ2L50-275DC-XB10
IMS Product Code: 2127149
Packaging: Sold Individually
Description:
Pneumatic compact cylinder with 50mm bore size
Specifications
  • Bore Size: 50 mm
  • Type: Pneumatic
  • Max Pressure: 0.8MPa
  • Low Pressure: 0.02MPa