SMC CDQ2WA12-20DCZ COMPACT AIR CYLINDER
Quick Overview
Manufactured By: SMC
Manufacturer Part Number: CDQ2WA12-20DCZ
IMS Product Code: 1840069
Packaging: Sold Individually
Description:
Double acting, double rod, compact cylinder with 12mm bore and 20mm stroke
Specifications
  • Series: CQ2-Z
  • Action: Double Acting
  • Cylinder Type: Compact
  • Bore Size: 12mm
  • Stroke: 20mm
  • Operating Pressure: 0.1 to 1.0 MPa