SMC CDQSB12-10DCM-M9BVL COMPACT CYLINDER
Quick Overview
Manufactured By: SMC
Manufacturer Part Number: CDQSB12-10DCM-M9BVL
IMS Product Code: 2121113
Packaging: Sold Individually
Description:
Specifications
  • Series: CQS
  • Bore Size: 12 mm
  • Cylinder Stroke: 10 mm
  • Maximum Pressure: 1.0 MPa
  • Auto Switch: Solid State, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire: 3m, Apply Voltage: DC24V(DC10~28V)