SMC CDQSB20-15D COMPACT CYLINDER
Quick Overview
Manufactured By: SMC
Manufacturer Part Number: CDQSB20-15D
IMS Product Code: 1938921
Packaging: Sold Individually
Description:
Double-acting compact air cylinder with 20mm bore and 15mm stroke.
Specifications
  • Series: CQS
  • Bore Size: 20mm
  • Stroke: 15mm
  • Actuator Type: Double-Acting
  • Rod Type: Single Rod
  • Port Size: M5x0.8
  • Operating Pressure Range: +0.05 to +1 MPa