SMC CG1BA50-275 AIR CYLINDER
Quick Overview
Manufactured By: SMC
Manufacturer Part Number: CG1BA50-275
IMS Product Code: 1915398
Packaging: Sold Individually
Description:
SMC CG1BA50-275 Air Cylinder
Double acting air cylinder from SMC's CG1 series, with 50mm bore size and 275mm stroke.
Specifications
  • Series: CG1
  • Action: Double acting, Single rod
  • Bore Size: 50MM