SMC CG1UA50-200 DOUBLE ACTING CYLINDER
Quick Overview
Manufactured By: SMC
Manufacturer Part Number: CG1UA50-200
IMS Product Code: 1793503
Packaging: Sold Individually
Description:
Double acting cylinder with round body design, 50mm bore size, 200mm stroke length.
Specifications
  • Series: CG1
  • Action: Double acting, Single rod
  • Bore Size: 50MM