THK CF20UU-AB CAM FOLLOWER
Quick Overview
Manufactured By: THK
Manufacturer Part Number: CF20UU-AB
IMS Product Code: 1862846
Packaging: Sold Individually
Description:
THK CF20UU-AB Cam Follower
Specifications
  • Stud Diameter: 20 mm
  • Outer Diameter: 52 mm
  • Outer Ring Width: 24 mm