THK HSR25LA1UU+220L LINEAR GUIDE
Quick Overview
Manufactured By: THK
Manufacturer Part Number: HSR25LA1UU+220L
IMS Product Code: 1915069
Packaging: Sold Individually
Description:
Linear guide rail with steel construction, 220 mm length, 23 mm width, and 22 mm height.
Specifications
  • Series: HSR
  • Size: 25 mm
  • Overall Length: 220 mm
  • Overall Width: 23 mm
  • Overall Height: 22 mm
  • Rail Material: Steel
  • Mounting Hole Size: M7
  • Mounting Hole Center to Center: 60 mm
  • Mounting Hole from Shaft End: 20 mm