THOMSON 512P65B1ZES3 ROLLER CARRIAGE
Quick Overview
Manufactured By: THOMSON
Manufacturer Part Number: 512P65B1ZES3
IMS Product Code: 2151649
Packaging: Sold Individually
Description:
Thomson Roller Carriage, Series: 500, Standard Long Block Style, 65 mm W Rail, 170 mm Width, 76 mm Height, 251 mm Length, 90 mm Slide Height, M16 Carriage Hole, For Use With: 522P65A 6000 mm L Standard Single Piece Profile Rail, 295000 N Dynamic/530000 N Static Load, 3 m/s Maximum, Steel Carriage, -40 to 80 degrees C
Specifications
  • Series: 500
  • Style: Standard Long Block
  • Rail Size: 65 mm W
  • Width: 170 mm
  • Height: 76 mm
  • Length: 251 mm
  • Slide Height: 90 mm