FESTO ADVULQ-100-50-A-P-A COMPACT CYLINDER
Quick Overview
Manufactured By: FESTO
Manufacturer Part Number: ADVULQ-100-50-A-P-A
IMS Product Code: 2153103
Packaging: Sold Individually
Description:
Compact cylinder with 100mm piston diameter and 50mm stroke.
Specifications
  • Piston diameter: 100 mm
  • Stroke: 50 mm
  • Mode of operation: Double-acting
  • Piston-rod end: Female thread
  • Operating pressure: 0.06 MPa to 1 MPa