THK SHS20-460L(GK) RAIL
Quick Overview
Manufactured By: THK
Manufacturer Part Number: SHS20-460L(GK) RAIL
IMS Product Code: 1964081
Packaging: Sold Individually
Description:
THK SHS20-460L(GK) Rail
Linear Guide Rail
Specifications
  • Length: 460 mm
  • Type: Profile
  • Nominal Rail Size: 20
  • Rail Material: Carbon Steel
  • Overall Width: 20 mm
  • Overall Height: 16.5 mm