THK SHS25-580L(GK) LINEAR GUIDE RAIL
Quick Overview
Manufactured By: THK
Manufacturer Part Number: SHS25-580L(GK)
IMS Product Code: 2120363
Packaging: Sold Individually
Description:
Caged Ball Rail, 580mm Length, 25mm Nominal Size
Specifications
  • Rail Length: 580 mm
  • Nominal Rail Size: 25 mm
  • Pitch: 60 mm